Cukier kokosowy 1000g zamiennik cukru marki Vivio - 1
Vivio Cukier kokosowy 1000g zamiennik cukru - Zdjęcia produktu

Cukier kokosowy 1000g zamiennik cukru (Vivio)

Cukier i słodziki Vivio 1000 g / cukier kokosowy
Ocena: suma recenzji i opinii:

Dostepność na dzień 14.04.2024: w magazynie

Opis produktu Vivio

Cukier kokosowy to substancja słodząca i atrakcyjna alternatywa dla białego cukru, zwłaszcza z uwagi na oryginalny smak, jak i niższy indeks glikemiczny. Obok innych słodzików, takich jak ksylitol czy stewia, cukier kokosowy zyskuje równie dużą popularność i wchodzi w skład diety osób świadomie odżywiających się. Cukier palmowy, bo tak ponadto jest nazywany, w smaku przypomina cukier brązowy. W większości składa się z sacharozy, lecz występuje w nim także glukoza i fruktoza. Jego skład jest zmienny, w zależności od odmiany, wieku palmy kokosowej, jak i sposobu odparowywania soku w procesie produkcji. Stąd w jego składzie mogą występować liczne minerały i przeciwutleniacze.

WITAMINY I MINERAŁY

Cukier z palmy kokosowej bogaty jest w minerały i witaminy cenne dla naszego organizmu m.in.: potas, żelazo, magnez, cynk a także witaminę C i witaminy z grupy B, które poprawnie wpływają na pracę układu nerwowego, immunologicznego i krwionośnego. Pąki kwiatów kokosa, z których produkuje się cukier stanowią różnorodność naturalnych przeciwutleniaczy, aminokwasów, kwasu octowego i enzymów. Cukier kokosowy jest produktem naturalnym i nie posiada sztucznych barwników.

W krajach azjatyckich cukier kokosowy zalicza się do bezkompromisowców leczniczych, a palma kokosowa jest nazywana „kalpa vriksha”, czyli "drzewo życia". W Malezji palmę tę zwie się „pokok seribu guna”, co znaczy „drzewo tysiąca zastosowań”. Tradycyjna medycyna chińska niejednokrotnie korzysta z dobrodziejstw cukru kokosowego stosując go w wypadku chorób górnych dróg oddechowych, a także bólu gardła.

PRODUKCJA CUKRU KOKOSOWEGO

Cukier kokosowy stworzony jest z kwiatostanów palmy kokosowej. Ich łodygi po nacięciu dają biały sok o słodkim posmaku. Cały cykl zbierania płynu może odbywać się choćby przez miesiąc, za to jedna palma rocznie produkuje go nawet 300 litrów. Odparowana ciecz po zgęstnieniu przekształca się brązowy syrop. Podgrzana zyskuje sypką konsystencję.

Dane podstawowe i specyfikacja:

Kategoria

Producent

Rodzaj

Cukier kokosowy

Wielkość opakowania

1000 g

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje