Propolis - kit pszczeli 50 g - 1
Propolis - kit pszczeli 50 g - 2
Propolis - kit pszczeli 50 g - Zdjęcia produktu

Propolis - kit pszczeli 50 g

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka propolisu

Propolis albo inaczej kit pszczeli, to gęsta i lepka substancja składająca się z żywicy drzew i krzewów, a także wydzielin pochodzących z pszczelich gruczołów. Pszczoły wykorzystują go do zalepiania szpar, dezynfekcji wewnętrznych ścian uli, a także komórek plastra.

Skład propolisu:

- ok. 50 % żywic i balsamów
- 7.5 – 35 % wosku
- 9 – 14 % olejków eterycznych
- 5 – 10 % pyłków kwiatowych
- 3 – 8 % skażeń
- kwasy organiczne
- witaminy B, C, D, a także E
- biopierwiastki, takie jak miedź, krzem,wanad, żelazo, chrom, cynk i mangan
- aminokwasy
- enzymy
- flawanoidy
- sterole

zastosowanie propolisu:

- działa przeciwdrobnoustrojowo niszcząc bakterie, wirusy i grzyby
- przeciwko przeziębieniu i anginie
- wspomaga leczenie nadciśnienia tętniczego
- pomocny przy problemach stomatologicznych: w zapaleniu jamy ustnej, nadżerek, pleśniawek, aft, zapaleń dziąseł oraz paradontozy
- jest bardzo skuteczny w gojeniu ran (oparzeń, odleżyn, odmrożeń, owrzodzeń) i regeneracji uszkodzeń skóry, choćby gdy nie działają już chemioterapeutyki
- chroni wątrobę i pomaga leczyć wirusowe zapalenie wątroby we wczesnym stadium

Nalewka propolisowa

Do naczynia z 50 gramami propolisu nalać 250 ml spirytusu 75 – 96 %. Mieszaninę pozostawić w temperaturze pokojowej poprzez okres 2 – 3 tygodni szczelnie zamkniętą, codziennie wstrząsając. Po tym okresie nalewka jest gotowa do korzystania.

Propolis stosowanie:

- wewnętrzne (doustne) - 50 – 60 kropli w ½ szklanki letniej, przegotowanej wody 2 – 3 razy dziennie, a dzieci tyle kropli ile posiadają lat – 2 razy dziennie.
- zewnętrznie - 3 – 5 ml rozcieńczyć w 100 ml wody, stosować można do kompresów używając jałową gazę. Można ponadto stosować beż rozcieńczenia.

Przechowywanie propolisu

Jeśli zależy nam żeby propolis jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w naczyniu z ciemnego szkła i temperaturze pokojowej.

Jak powstaje propolis?

Propolis wytworzony jest z żywicznych, balsamicznych i woskowych substancji pochodzących z pączków i żywic drzew. By zebrać substancje, z których powstanie propolis, pszczoły zbieraczki oblatują drzewa i formują żywice w kulki. Następnie umieszczają je w koszyku pyłkowym na trzeciej parze odnóży. Gdy pszczoła powróci do ula, przekazuje pszczołom ulotowym przyniesione kulki żywicy. Odbieranie może potrwać choćby do kilku godzin. Podczas odbierania pszczoły ulowe dodają do przyniesionych substancji wydzielinę gruczołów gardzielowych i wosk dzięki czemu powstaje kit pszczeli, czyli propolis.

Kaszuby

Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego. Region ten jest jednym z najszczególniej zróżnicowanych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku poprzez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie.

To rejon solidnie zalesiony, z dużą ilością jezior, zasobny w ładne krajobrazy, a także czyste powietrze. Jest to raj dla wędkarzy, grzybiarzy i wielbicieli dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Pasjonaci wypraw rowerowych w dodatku znajdą coś dla siebie, ponieważ na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, otaczającego Park Narodowy Bory Tucholskie, znajduje się sieć licznych ścieżek rowerowych, czyli Kaszubska Marszruta.

Znajdują się tu ponadto ciekawe zabytki, a także bogata flora i fauna, z których wyprodukowane są zdrowe i organiczne produkty.

Piśmiennictwo

PROPOLIS W CHOROBACH WEWNĘTRZNYCH – Bogdan i Elżbieta Kędzia
LEKI Z PSZCZELEJ APTEKI Stefan Stangaciu, Elfi Hartenstein
PSZCZELE CUDA Henryka Makowiczowa
PSZCZOŁY I ICH LECZNICZE PRODUKTY Ferdynand Jośko, Jerzy Gala

Informacje podstawowe oraz specyfikacja:

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje