Inulina 1 kg - 1
Inulina 1 kg - Zdjęcia produktu

Inulina 1 kg

Ocena: suma recenzji i opinii:

Dostepność na dzień 24.07.2024: w magazynie

Opis produktu

Inulina jest białym proszkiem, który przypomina skrobię, jednak poprawnie rozpuszcza się w wodzie. Gromadzona jest na ogół w korzeniach, kłączach i dolnych częściach łodyg roślin, gdzie stanowi materiał zapasowy. Inulina zaliczana jest ponadto do błonnika rozpuszczalnego. Inulina występuje w takich warzywach i owocach jak cykoria, por, cebula, czosnek, szparagi, karczochy, banany oraz w niektórych zbożach. Dzięki swym własnościom fizykochemicznym, inulina w produktach spożywczych użytkowana jest głównie jako zamiennik tłuszczu, w celu obniżenia wartości kalorycznej. Powszechne jest jej użycie w przemyśle ciastkarskim i cukierniczym,ponadto coraz częściej dodaje się ją do innych produktów spożywczych m.in. Deserów mlecznych, jogurtów i serów. Inulina jest także prawidłowym stabilizatorem emulsji (na przykład majonezów i innych sosów) oraz piany białkowej. Cechuje się:

• łagodnością, słodkością w smaku (odznacza się 1/10 słodyczy sacharozy), a zastąpienie nią tłuszczu nie powoduje zmian organoleptycznych produktu, a jedynie zniża zawartość kilokalorii w gotowych wyrobach.

• jej dodatek polepsza konsystencję tych produktów i daje odczucie spożywania pokarmu tłustego i kremowego.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane też sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten i produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

zdjęcia towaru są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

firma stara się aktualizować na bieżąco wszystkie dane zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak dane zawarte w opisie produktu mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii artykułu.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak także mogą być danymi literaturowymi.

Informacje oraz specyfikacja:

Kategoria

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje