Vivio Miód pszczeli wrzosowy 1 kg h&h (5902115189647) - 1
Vivio Miód pszczeli wrzosowy 1 kg h&h - Zdjęcia produktu

Miód pszczeli wrzosowy 1 kg h&h (Vivio)

Miody Vivio 1 kg / wrzosowy

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu Vivio

Miód wrzosowy należy do miodów o ciemnej barwie, bo gromadzi niedużo sacharozy, a stosunkowo dużo białka. Miód ten typowo delikatny, wyczuwalny aromat wrzosu. Charakteryzuje się też lekko galaretowatą konsystencją, jest mniej lejący od typowych jasnych miodów. Jednak wszystko powyższe zależy ponadto od wielu czynników, jak na przykład temperatury przechowywania.

Miód wrzosowy ze względu na trudność i pracochłonność w pozyskaniu nazywany jest „Królem miodów”. Jest przystępny w niewielu pasiekach również z powodu znikomej liczby wrzosowisk w Polsce. To z kolei wpływa na jego cenę, która jest wyższa w przypadku innych odmian miodu. Jest pozyskiwany od pszczół w okresie od lipca do października. Co interesujące, nie mieści on wielu witamin, jednak ich brak rekompensuje wysoka zawartość enzymów i wolnych aminokwasów.

Naturalny silny zapach wrzosu zawdzięcza zawartości olejków eterycznych i 120 innych substancji, które pochodzą z nektaru. Miód wrzosowy mieści witaminy A, B i B6 oraz aminokwasy i prosto przyswajalne żelazo. Maszczególnie dużą liczba hormonów wzrostu, neurohormonów i aż 47 biopierwiastków, jednakowo łatwo przyswajalnych poprzez organizm człowieka, co żelazo. Pomiędzy innymi jest to potas, chlor, fosfor, wapń, sód i magnez.

Miód wrzosowy wykazuje silne działanie antyseptyczne i moczopędne. Z tego względu znakomicie sprawdza się w sytuacji chorób układu moczowego. Można go stosować pomocniczo w chorobach nerek (takich jak kamica nerkowa) i pęcherza.

Dzięki właściwościom bakteriobójczym, miód wrzosowy może być używany w przypadku problemów z układem pokarmowym. Łagodzi stany zapalne żołądka i jelit. Pomaga jeszcze w walce z biegunką i zaparciami.

Miód wrzosowy możemy stosować w naszej kuchni na mnóstwo najróżniejszych sposobów. Stanowi on doskonały dodatek do rozgrzewającej herbaty, domowych lodów, a także koktajli owocowych. Świetny dodatek do pieczywa, owsianki i musli. Może być składnikiem dressingów i marynat.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA

Przechowywać na półce w temperaturze pokojowej, bronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.


SKŁAD: 100% miód wrzosowy

Informacje podstawowe i specyfikacja:

Kategoria

Producent

Rodzaj

Wrzosowy

Wielkość opakowania

1 kg

Kod EAN

5902115189647

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje