Trawa uniwersalna 3 kg SUBSTRAL samozagęszczająca (5907487102911) - 1
SUBSTRAL Trawa uniwersalna 3 kg samozagęszczająca - Zdjęcia produktu

Trawa uniwersalna 3 kg samozagęszczająca (SUBSTRAL)

Nasiona SUBSTRAL trawa

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu SUBSTRAL

Trawa SAMO zagęszczająca Uniwersalna jest genialnym rozwiązaniem do zakładania trawnika na nowo. Mieszanka przeznaczona jest głownie na miejsca średnio intensywnie wykorzystywane. Nie wymaga częstszego z reguły koszenia ani realizowania dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Kiełkuje nawet po 7 dniach, jest korzystnie niepodatna na deptanie i uszkodzenia, a także niepodatniejsza od zwykłych traw na choroby grzybowe. Szczególnie szybko się zagęszcza i regeneruje po uszczerbkach. Perfekcyjnie stanie na wysokości zadania na miejscach do rekreacji, czyli ogródkach przydomowych albo działkach.

Trawy SAMO zagęszczające to zostały wprowadzone w 2019 roku i od razu stały się hitem sprzedaży wśród posiadaczy ogródków przydomowych i działkowiczów. Wielu zawiedzionych swymi trawnikami na nowo mogą cieszyć się błyskotliwym, soczyście zielonym i gęstym trawnikiem, którego pozazdrości niejeden sąsiad.

Przed sprzedażą zostały należycie sprawdzone w polskich warunkach klimatycznych. Sekretem traw SAMO zagęszczających jest nowa odmiana życicy rozłogowej. Trawa ta powstawała poprzez niemało długich lat, aż w końcu trafiła do powszechnej sprzedaży.

Dotychczas mieszanki z tą odmianą życicy były niezwykle drogie i używane na polach golfowych lub boiskach piłkarskich. Obecnie są przystępne w bardzo prawidłowych cenach, dla każdego! Jak działają trawy SAMO zagęszczające? Nasiona traw tradycyjnych kiełkują jak pojedyncza roślina - z jednego nasiona kiełkuje jedna roślina, potem rośnie i generuje kępkę.

Z czasem obumiera i pozostawia puste przestrzenie. Natomiast z jednego nasiona trawy SAMO zagęszczającej kiełkuje jedna roślina, potem rośnie, formuje kępkę, a korzenie tej kępki pod powierzchnią zaczynają wytwarzać sieć rozłogów, z których wyrastają kolejne rośliny stwarzające kępki.

Ten proces trwa do momentu aż zabraknie miejsca na świeże kępki. Tak działo SAMO zagęszczanie trawy. Jak to realne? To nie jest magia, to nauka! Dzięki kilkunastoletnim pracom hodowcom udało się stworzyć nową odmianę trawy - ŻYCICĘ ROZŁOGOWĄ.

To właśnie ta roślina, jak na razie jako jedyna na świecie, potrafi niczym chwast stworzyć sieć podziemnych rozłogów i klonować się w zaskakująco szybkim tempie. Dzięki trawom SAMO zagęszczającym możesz nie tylko w prosty i prędki sposób założyć nowy trawnik, lecz także zregenerować zniszczony stary trawnik albo zapełnić puste miejsca.

Skład mieszanki Trawy Samozagęszczającej 30% Kostrzewa czerwona (Festuca rubra rubra) 50% Życica trwała (Lolium perenne) 10% Kostrzewa czerwona kępkowata (Festuca rubra commutata) 10% Wiechlina łąkowa (Poa pratensis) niepodatność i SAMO regeneracja Dzięki takiemu wzrostowi i rozrostowi trawa SAMO zagęszczająca jest wysoce odporna na uszkodzenia, deptanie i intensywne używanie.

Nie straszne jej także puste placki po kretowiskach. Podziemne rozłogi Życicy Rozłogowej mają zdolność do szybkiej regeneracji i zagęszczania nowymi kępkami trawy. Dzięki prędkiej regeneracji trawnik przez mnóstwo lat będzie wyglądał jak nowy.

na dodatek nowa odmiana Życicy jest dużo bardziej wytrzymała na suszę i przemarzanie niż mieszanki dotychczas przystępne na rynku. Trawnik wolny od chwastów użycie momentalnie rozrastającej się trawy SAMO zagęszczającej to także mniejsze ryzyko zachwaszczenia trawnika.

Gęsty trawnik to bariera dla kiełkujących chwastów, po prostu nie posiadają one już miejsca na wzrost i rozwój, bo całą dostępną powierzchnię zajmuje gęsty trawnik. Dzięki temu nie będzie konieczności stosowania niechcianych chemicznych środków ochrony roślin, mechanicznych odchwaszczaczy czy innych niepotrzebnych zabiegów.

Lepsza zdolność kiełkowania Nasiona trawy SAMO zagęszczającej mają zdolność kiełkowania w temperaturach o 2-4 stopni niższych niż mieszanki obecnie dostępne. W dodatku wschodzą nie po 14 a już po 7 dniach od siewu.

Te atrybuty można użyć do wcześniejszego wysiewu i w mniej sprzyjających warunkach. Jedyne o czym musisz pamiętać to odpowiednie nawożenie i podlewania w krytycznych momentach - czyli to co robiłeś dotychczas.

Norma wysiewu Zakładanie trawnika1 kg nasion trawy SAMO zagęszczającej wystarczy na około 50 m2 powierzchni Regeneracja, dosiewka1 kg nasion trawy SAMO zagęszczającej wystarczy na około 100 m2 powierzchni trawnika sprawdź także inne trawy SAMO zagęszczające producenta Substral [product id="23062828,23063059,23062826,23062827,23063058,23062830,23062831,23063060"]

Informacje i specyfikacja:

Kategoria

Producent

Rodzaj

Trawa

Kod EAN

5907487102911

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje