Substral trawa samo zagęszczająca uniwersalna 1kg - 1
Substral Trawa samo zagęszczająca uniwersalna 1kg - Zdjęcia produktu

Trawa samo zagęszczająca uniwersalna 1kg (Substral)

Nasiona Substral trawa

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu Substral

Trawa SAMO zagęszczająca Uniwersalna jest znakomitym rozwiązaniem do zakładania trawnika na nowo. Kiełkuje już po 7 dniach, jest niepodatna na deptanie i uszkodzenia, a także odporniejsza od zwykłych traw na choroby grzybowe.

posiada zdolność prędkiej regeneracji i zagęszczania. Znakomicie spełni oczekiwania na miejscach do rekreacji, czyli ogródkach przydomowych lub działkach. Mieszanka dedykowana na miejsca średnio intensywnie użytkowane.

Nie wymaga częstszego korzenia ani specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych Trawy SAMO zagęszczające to nowość na polskim rynku ogrodniczym, wprowadzone zostały w 2019 roku i od razu stały się hitem sprzedaży.

Wielu zawiedzionych swoimi trawnikami na nowo mogą radować się efektownym, soczyście zielonym i gęstym trawnikiem, którego pozazdrości niejeden sąsiad. Zdążyła się już dobrze przyjąć w polskich warunkach klimatycznych.

Jej wyjątkowość gwarantuje nowa odmiana życicy rozłogowej - odmiany, która powstawała kilkanaście lat. Do tej pory mieszanki z tą trawą były szczególnie drogie i użytkowane na polach golfowych albo boiskach piłkarskich.

aktualnie są dostępne w szczególnie dobrych cenach, dla każdego! Jak działają trawy SAMO zagęszczające? Nasiona traw konwencjonalnych kiełkują jak pojedyncza roślina - z jednego nasiona kiełkuje jedna roślina, potem rośnie i tworzy kępkę.

Z czasem obumiera i pozostawia puste przestrzenie. Natomiast z jednego nasiona trawy SAMO zagęszczającej kiełkuje jedna roślina, potem rośnie, formuje kępkę, a korzenie tej kępki pod powierzchnią zaczynają wytwarzać sieć rozłogów, z których wyrastają kolejne rośliny tworzące kępki.

Ten proces trwa do momentu aż zabraknie miejsca na nowe kępki. Tak działo SAMO zagęszczanie trawy. Jak to realne? To nie jest magia, to nauka! Dzięki kilkunastoletnim pracom hodowcom udało się stworzyć nową odmianę trawy - ŻYCICĘ ROZŁOGOWĄ.

To właśnie ta roślina, jak na razie jako jedyna na świecie, potrafi niczym chwast stworzyć sieć podziemnych rozłogów i klonować się w zaskakująco prędkim tempie. Dzięki trawom SAMO zagęszczającym możesz nie tylko w łatwy i prędki sposób założyć nowy trawnik, lecz także zregenerować zniszczony stary trawnik lub zapełnić puste miejsca.

Skład mieszanki Trawy Samozagęszczającej 30% Kostrzewa czerwona (Festuca rubra rubra) 50% Życica trwała (Lolium perenne) 10% Kostrzewa czerwona kępkowata (Festuca rubra commutata) 10% Wiechlina łąkowa (Poa pratensis) odporność i SAMO regeneracja Dzięki takiemu wzrostowi i rozrostowi trawa SAMO zagęszczająca jest wysoce odporna na uszkodzenia, deptanie i intensywne używanie.

Nie straszne jej także puste placki po kretowiskach. Podziemne rozłogi Życicy Rozłogowej mają zdolność do szybkiej regeneracji i zagęszczania nowymi kępkami trawy. Dzięki prędkiej regeneracji trawnik poprzez dużo lat będzie wyglądał jak nowy.

na dodatek nowa odmiana Życicy jest dużo bardziej odporna na suszę i przemarzanie aniżeli mieszanki dotychczas przystępne na rynku. Trawnik wolny od chwastów zastosowanie momentalnie rozrastającej się trawy SAMO zagęszczającej to także mniejsze ryzyko zachwaszczenia trawnika.

Gęsty trawnik to bariera dla kiełkujących chwastów, po prostu nie mają one już miejsca na wzrost i rozwój, bo całą przystępną powierzchnię zajmuje gęsty trawnik. Dzięki temu nie będzie konieczności stosowania niechcianych chemicznych środków ochrony roślin, mechanicznych odchwaszczaczy czy innych niepotrzebnych zabiegów.

Lepsza zdolność kiełkowania Nasiona trawy SAMO zagęszczającej mają zdolność kiełkowania w temperaturach o 2-4 stopni niższych niż mieszanki aktualnie przystępne. Ponadto wschodzą nie po 14 a już po 7 dniach od siewu.

Te cechy można użyć do wcześniejszego wysiewu i w mniej sprzyjających warunkach. Jedyne o czym musisz pamiętać to optymalne nawożenie i podlewania w krytycznych momentach - czyli to co robiłeś dotychczas.

Norma wysiewu Zakładanie trawnika1 kg nasion trawy SAMO zagęszczającej wystarczy na około 50 m2 powierzchni Regeneracja, dosiewka1 kg nasion trawy SAMO zagęszczającej starczy na około 100 m2 powierzchni trawnika zobacz także inne trawy SAMO zagęszczające firmy Substral [product id="23062829,23063059,23062826,23062827,23063058,23062830,23062831,23063060"]

Informacje podstawowe oraz specyfikacja:

Kategoria

Producent

Rodzaj

Trawa

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje