Miód Mniszkowy 1000 g - 1
Miód Mniszkowy 1000 g - 2
Miód Mniszkowy 1000 g - Zdjęcia produktu

Miód Mniszkowy 1000 g

1 kg / mniszkowy

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Miód mniszkowypozyskiwany jest z nektaru mniszka lekarskiego potocznie nazywanym także mleczem. Aczkolwiek mlecze możemy spotkać wszędzie, to miód mniszkowy jest niełatwy do pozyskania. Wynika to z faktu, iż mniszek kwitnie na przełomie kwietnia/maja, a w tym czasie z reguły nie jest wystarczająco ciepło i kwiaty słabo nektarują. W tej sytuacji pszczoły zbierają z niego głownie pomarańczowy pyłek kwiatowy. Miód ten charakteryzuje się jasno żółtą barwą, słodkim smakiem, delikatnym zapachem oraz szybka krystalizacją. Należycie spełni oczekiwania jako poczęstunek dla dzieci..

zastosowanie miodu mniszkowego:

- działa osłonowo oraz upraszcza pracę wątroby,

- uśmierza dolegliwości układu trawiennego,

- należycie wpływa na detoksykacje organizmu,

- reguluje przemianę materii,

- przydatny w stanach obniżonej niepodatności.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam aby miód mniszkowy jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go bronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, aby po otwarciu szczelnie go przykręcać, gdyż mniszkowy miód łatwo chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, aby nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje atrybuty lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty lub kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego poprzez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach i z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Kaszuby

Kaszuby jest to rejon konkretnie zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w ładne krajobrazy oraz czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najbardziej zróżnicowanych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie wyszukamy niebanalne zabytki przyrody i bogatą florę i faunę, z których produkowane są zdrowe i ekologiczne produkty.

Dane i specyfikacja:

Kategoria

Rodzaj

Mniszkowy

Wielkość opakowania

1 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje