Miód akacjowy 1000 g - 1
Miód akacjowy 1000 g - 2
Miód akacjowy 1000 g - 3
Miód akacjowy 1000 g - Zdjęcia produktu

Miód akacjowy 1000 g

1 kg / akacjowy

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Miód akacjowy jest jednym z najdelikatniejszych odmian miodu, dlatego perfekcyjnie spełni oczekiwania dla dzieci. Jego smak jest szczególnie słodki dzięki temu świetnie spełni oczekiwania do słodzenia a równocześnie nie zmieni posmaku potrawy czy napoju. Charakteryzuje się jasnożółtą barwą, a także delikatnym zapachem. Cykl jego krystalizacji jest nad wyraz powolny co pozwala cieszyć się jego płynną konsystencją poprzez długi czas.
Nasz miód akacjowy pozyskiwany z naturalnych terenów dzięki swoim leczniczym działaniom jest dobrym wyborem przez cały rok. Jego aromat i smak pozwolą Ci odpocząć po ciężkim dniu pracy.

wykorzystanie miodu akacjowego:

- przydatny dla osób z lekką postacią cukrzycy, ponieważ posiada najmniej glukozy ze wszystkich miodów,

- regeneracyjnie wpływa na błonę śluzową, dlatego idealnie stanie na wysokości zadania w schorzeniach żołądka, dwunastnicy, w stanach zapalnych układu trawiennego a także przy skurczach - jelit czy chorobie wrzodowej,
- przy stanach wyczerpania fizycznego albo psychicznego ułatwi zasypianie i pomoże zregenerować organizm,
- zalecany przy problemach z nerkami i układem moczowym,
- pomoże w walce z przeziębieniem.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam by miód akacjowy jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go bronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, aby po otwarciu szczelnie go przykręcać, gdyż akacjowy miód łatwo chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, żeby nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje cechy lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty albo kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego poprzez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach i z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Lokalizacja rozmieszczenia pasiek

Kaszuby jest to rejon konkretnie zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w piękne krajobrazy oraz czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najszczególniej różnorodnych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie odnajdziemy interesujące zabytki przyrody oraz bogatą florę i faunę, z których produkowane są zdrowe i ekologiczne produkty.

Informacje podstawowe i specyfikacja:

Kategoria

Rodzaj

Akacjowy

Wielkość opakowania

1 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje