Miód Leśny 375 g - 1
Miód Leśny 375 g - 2
Miód Leśny 375 g - 3
Miód Leśny 375 g - Zdjęcia produktu

Miód Leśny 375 g

0.375 kg

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Miód leśny pozyskiwany jest z pasiek stojących w okolicy lasu. W swoim składzie posiada nektary kwiatów tam występujących, a w niektórych latach także spadź. Swój unikalny smak zawdzięcza m.in. Zawilcowi gajowemu, czeremsze, jeżynie, malinie, wierzbówce i wielu, wielu innym. Odcień miodu leśnego jest niezwykle nieregularna, przybiera zróżnicowane odcienie brązu. To aromatyczny miód z lekko wyczuwalną nutą spadzi. Odcień i smak (łagodniejszy lub bardziej wyrazisty) są zależne od kwiatów, które przeważały w okolicy danej pasieki.

Nasz miód leśny doskonale sprawdzi dla osób, które posiadają problemy z górnymi drogami oddechowymi a także poprawi naszą odporność przed sezonem grypowym.

wykorzystanie miodu leśnego:

- dzięki zawartości spadzi będzie pomocny przy chorobach górnych dróg oddechowych,
- genialnie sprawdzi się przy przeziębieniach,
- reguluje przemianę materii,
- wzmacnia niepodatność organizmu.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam aby miód leśny jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go bronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, żeby po otwarciu szczelnie go dokręcać, gdyż leśny miód prosto chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, by nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje atrybuty lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty albo kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego poprzez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach, a także z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Kaszuby

Kaszuby jest to rejon konkretnie zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w ładne krajobrazy oraz czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najszczególniej różnych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie odnajdziemy interesujące zabytki przyrody i bogatą florę i faunę, z których wyprodukowane są zdrowe i naturalne produkty.

Dane podstawowe i specyfikacja:

Kategoria

Wielkość opakowania

0.375 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje