Miód rzepakowy 375 g - 1
Miód rzepakowy 375 g - 2
Miód rzepakowy 375 g - Zdjęcia produktu

Miód rzepakowy 375 g

0.375 kg / rzepakowy

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu rzepakowego

Na początku maja zaczynają żółcić się pola rzepaku. Jeśli pogoda dopisuje pszczoły znoszą z nich ogromne ilości nektaru, z którego powstaje miód rzepakowy. Miód ten jest istotnie delikatny, cechuje go biała barwa i łagodny zapach. Jego krystalizacja następuje najszybciej ze wszystkich rodzajów miodu, ponieważ ma największą liczba glukozy. Po krystalizacji miód ma konsystencję kremową i delikatnie ziarnistą. Dzięki obszernej zawartości glukozy już minimalna łyżeczka miodu rzepakowego dostarczy koniecznej energii w trakcie wysiłku fizycznego. Z tego samego powodu niestety nie jest zalecany dla diabetyków!

zastosowanie miodu rzepakowego:

- polecany najczęściej przy chorobach serca i naczyń wieńcowych,
- jest wsparciem dla osób zmagających się z wrzodami żołądka i dwunastnicy,
- pomocny przy stanach zapalnych dróg oddechowych,
- ze względu na dużą zawartość glukozy poleca się go w przypadku szerokiego wyczerpania organizmu,
- naturalny zamiennik słodyczy oraz słodzik do kawy i herbaty.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam aby miód rzepakowy jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go bronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, by po otwarciu szczelnie go przykręcać, gdyż rzepakowy miód prosto chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, by nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje parametry lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty albo kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego poprzez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach i z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Kaszuby

Kaszuby jest to rejon mocno zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w spektakularne krajobrazy i czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najistotniej zróżnicowanych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie odszukamy atrakcyjne zabytki przyrody, a także bogatą florę i faunę, z których wytworzone są zdrowe i ekologiczne produkty.

Informacje podstawowe i specyfikacja:

Kategoria

Rodzaj

Rzepakowy

Wielkość opakowania

0.375 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje