Miód Mniszkowy 375 g - 1
Miód Mniszkowy 375 g - 2
Miód Mniszkowy 375 g - Zdjęcia produktu

Miód Mniszkowy 375 g

0.375 kg / mniszkowy

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Miód mniszkowypozyskiwany jest z nektaru mniszka lekarskiego potocznie nazywanym także mleczem. Jednak mlecze możemy spotkać wszędzie, to miód mniszkowy jest trudny do pozyskania. Wynika to z faktu, że mniszek kwitnie na przełomie kwietnia/maja, a w tym czasie na ogół nie jest wystarczająco ciepło i kwiaty słabo nektarują. W tej sytuacji pszczoły zbierają z niego głownie pomarańczowy pyłek kwiatowy. Miód ten cechuje się jasno żółtą barwą, słodkim smakiem, delikatnym zapachem, a także szybka krystalizacją. Korzystnie spełni oczekiwania jako poczęstunek dla dzieci..

zastosowanie miodu mniszkowego:

- działa osłonowo, a także upraszcza pracę wątroby,

- uśmierza dolegliwości układu trawiennego,

- poprawnie wpływa na detoksykacje organizmu,

- reguluje przemianę materii,

- przydatny w stanach obniżonej odporności.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam aby miód mniszkowy jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go chronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, by po otwarciu szczelnie go dokręcać, gdyż mniszkowy miód prosto chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, aby nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje cechy lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty lub kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego poprzez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach i z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Kaszuby

Kaszuby jest to rejon konkretnie zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w efektowne krajobrazy, a także czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najbardziej zróżnicowanych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku poprzez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie odnajdziemy niebanalne zabytki przyrody oraz bogatą florę i faunę, z których wykonane są zdrowe i naturalne produkty.

Informacje oraz specyfikacja:

Kategoria

Rodzaj

Mniszkowy

Wielkość opakowania

0.375 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje