Miód Kaszubski 1000 g - 1
Miód Kaszubski 1000 g - 2
Miód Kaszubski 1000 g - Zdjęcia produktu

Miód Kaszubski 1000 g

1 kg

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu kaszubskiego

To kaszubski artykuł regionalny, w 2007 r. Został wpisany na listę produktów klasycznych województwa pomorskiego. Zbierany przez pszczoły z pasiek stacjonarnych od wiosny do późnego lata. Jest wybierany z ula tylko raz w roku, dlatego można znaleźć w nim nektary wszelkich kwiatów, które kwitły poprzez cały sezon pszczelarski. Miód Kaszubski cechuje się oryginalnym smakiem, który może różnić się w poszczególnych latach z uwagi na niepowtarzalność nektarów wchodzących w jego skład. Jest słodki,równocześnie wyczuwa się w nim nutę ostrości. niezwykle aromatyczny, przypadnie do gustu miłośnikom bardziej wyrazistych miodów.

Uwaga:

Miód ten niejako łączy w sobie atrybuty wszelkich miodów razem, a istotnie:

- lipowego
- ziołowego
- spadziowego

dzięki temu oprócz genialnego smaku oferuje niemało cechy biologicznych.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam żeby miód kaszubski jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go bronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, aby po otwarciu szczelnie go dokręcać, gdyż kaszubski miód z łatwością chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, żeby nie przegrzewać miodu powyżej 40 poziomów celsjusza, gdyż traci wtedy swoje atrybuty lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty albo kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego przez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach, a także z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Lokalizacja rozmieszczenia pasiek

Kaszuby jest to rejon mocno zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w spektakularne krajobrazy oraz czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najszczególniej zróżnicowanych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie wynajdziemy niebanalne zabytki przyrody i bogatą florę i faunę, z których stworzone są zdrowe i ekologiczne produkty.

Dane podstawowe oraz specyfikacja:

Kategoria

Wielkość opakowania

1 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje