Miód z pierzgą 380g - 1
Miód z pierzgą 380g - 2
Miód z pierzgą 380g - Zdjęcia produktu

Miód z pierzgą 380g

0.38 kg

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Miód z pierzgą jest to połączenie miodu z jednym z najcenniejszych wyrobów, czyli pierzgą pszczelą. Pierzga to połączenie pyłku pszczelego, mleczka pszczelego, miodu i enzymów wyprodukowanych poprzez pszczoły. Zawiera odżywcze substancje, które są łatwo przyswajalne przez organizm człowieka.

kompilacja miodu z pierzgą posiada ogromną liczba mikro- i makroelementów. Zawiera nad wyraz pokaźny wachlarz witamin, dzięki czemu wykorzystywany jest podczas rekonwalescencji po kuracjach nowotworowych i innych chorobach wyniszczających organizm. Użytkowany jest przez sportowców wyczynowych jako kompletny suplement diety.

wykorzystanie miodu z pierzgą:

- Miód ten ma silne działanie antybakteryjne,

- wzmacnia system odpornościowy organizmu,

- rekomendowany jest przy zatruciach,

- użytkowany w trakcie regeneracji funkcji witalnych organizmu,

- pomocny przy problemach żołądkowo-jelitowych.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam by miód z pierzgą jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go chronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, żeby po otwarciu szczelnie go dokręcać, gdyż miód z pierzgą prosto chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, żeby nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje atrybuty lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty lub kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego poprzez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach i z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Lokalizacja rozmieszczenia pasiek

Kaszuby jest to rejon potężnie zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w atrakcyjne krajobrazy, a także czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najbardziej przeróżnych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie znajdziemy niebanalne zabytki przyrody, a także bogatą florę i faunę, z których produkowane są zdrowe i naturalne produkty.

Dane podstawowe oraz specyfikacja:

Kategoria

Wielkość opakowania

0.38 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje