Miód gryczany 1000 g - 1
Miód gryczany 1000 g - 2
Miód gryczany 1000 g - 3
Miód gryczany 1000 g - Zdjęcia produktu

Miód gryczany 1000 g

1 kg / gryczany

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu gryczanego

Miód gryczany jest pozyskiwany z gryki zwyczajnej. Roślina ta uważana jest za roślinę leczniczą, która kwitnie od lipca do sierpnia. W stanie płynnym charakteryzuje się ciemną barwą przechodzącą w czerń. Po skrystalizowaniu miód jaśnieje i staje się brązowy. Krystalizuje wolniej niż inne miody, gdyż posiada więcej fruktozy aniżeli glukozy, mogą w nim występować większe kryształy niżeli w innych miodach. Miód gryczany charakteryzuje się ostrym smakiem i niepowtarzalnym zapachem.

Nasz miód gryczany pozyskiwany z organicznych terenów dzięki swym leczniczym działaniom jest korzystnym wyborem nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale także poprzez cały rok. Jego aromat i smak pozwolą Ci rozkoszować się nim w domowym zaciszu.

zastosowanie miodu gryczanego:

- świetnie sprawdzi się dla osób, które posiadają niedokrwistość z powodu niedoboru żelaza,

- wspomaga oczyszczenie wątroby co doprowadza do usprawnienia jej pracy,

- rutyna, która jest zawarta w miodzie wzmacnia i oczyszcza naczynia krwionośne, dlatego zalecana jest dla osób chorujących na miażdżycę,

- żelazo i magnez znajdujące się w miodzie poprawiają pracę serca i układu nerwowego i przeciwdziała anemii.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam aby miód gryczany jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go bronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, aby po otwarciu szczelnie go przykręcać, gdyż gryczany miód łatwo chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, by nie przegrzewać miodu powyżej 40 poziomów celsjusza, gdyż traci wtedy swoje atrybuty lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty lub kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego przez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach, a także z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany poprzez pszczelarza.

Lokalizacja rozmieszczenia pasiek

Kaszuby jest to rejon solidnie zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w atrakcyjne krajobrazy, a także czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najistotniej przeróżnych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie znajdziemy interesujące zabytki przyrody, a także bogatą florę i faunę, z których stworzone są zdrowe i ekologiczne produkty.

Informacje oraz specyfikacja:

Kategoria

Rodzaj

Gryczany

Wielkość opakowania

1 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje