Miód Ziołowy (łąkowy) 1000 g - 1
Miód Ziołowy (łąkowy) 1000 g - 2
Miód Ziołowy (łąkowy) 1000 g - Zdjęcia produktu

Miód Ziołowy (łąkowy) 1000 g

1 kg

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Miód ziołowy perfekcyjne określenie dla tego miodu to „miód tysiąca kwiatów". Jest zbierany poprzez pszczoły w czasie lata z kwiatów rosnących na łąkach i polach. W skład miodu wchodzą nektary koniczyny białej, chabra bławatka, melisy lekarskiej, dziurawca, rdestu, żywokostu lekarskiego, szałwii, wyki, nostrzyka, ogórecznika lekarskiego i wielu innych. Każda partia ma swój indywidualny smak względem tego jaki pożytek jest w danej okolicy. W zależności od nektaru z jakiego został produkowany, pachnie mniej albo bardziej intensywnie. Smak też uzależniony jest od kwiatowych składników poprzez co przechodzi od łagodnego po ostry z nutą goryczy. Z uwagi na różnorodność nektarów chodzących w jego skład co roku możemy delektować się innym smakiem.

Naturalny miód ziołowy poprawnie sprawdzi się do codziennej kuracji oraz w trakcie okresu jesienno-zimowego, gdzie jest okres wzmożonych przeziębień.

użycie miodu ziołowego:

- ma działanie łagodzące przy wyczerpaniu fizycznym i psychicznym,
- przydatny w leczeniu chorób serca i naczyń krwionośnych,
- pomocny przy przeziębieniu,
- nieodzowny na codzienną kurację.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam by miód ziołowy jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go chronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, aby po otwarciu szczelnie go dokręcać, gdyż ziołowy miód łatwo chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, żeby nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje atrybuty lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty albo kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego poprzez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach i z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany poprzez pszczelarza.

Kaszuby

Kaszuby jest to rejon mocno zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w przepiękne krajobrazy i czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najmocniej różnorodnych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie odszukamy ciekawe zabytki przyrody oraz bogatą florę i faunę, z których produkowane są zdrowe i naturalne produkty.

Informacje i specyfikacja:

Kategoria

Wielkość opakowania

1 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje