Miód wrzosowy 375 g - 1
Miód wrzosowy 375 g - 2
Miód wrzosowy 375 g - 3
Miód wrzosowy 375 g - Zdjęcia produktu

Miód wrzosowy 375 g

0.375 kg / wrzosowy

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Miód wrzosowy jest zdecydowanie najszlachetniejszym z miodów i występuje w niewielkich ilościach. Okres zbierania nektaru to przełom sierpnia i września, kiedy to pszczoły przygotowują się do snu zimowego. Galaretowata konsystencja miodu sprawia, że jego odbiór z ramek ulowych jest bardziej trudny niż przy innych miodach. Taki sposób żelowania występuję tylko w tym rodzaju miodu, ze względu na dużą zawartość frakcji białkowej i dekstryn. Jego aromatyczny i intensywny zapach przypomina kwiaty wrzosu. Ma szczególnie dobry, lekko ostry i gorzkawy smak. W stanie płynnym przyjmuje barwę czerwonobrunatną z ciemniejszymi lub jaśniejszymi odcieniami. Miód ten poprzez swoje szlachetne właściwości zasmakuje wyrafinowanemu koneserowi a równocześnie pomoże zadbać o zdrowie.

zastosowanie miodu wrzosowego:

- walka z dolegliwościami prostaty, nerek i pęcherza,
- pomocny przy stanach zapalnych jamy ustnej i gardła,
- niweluje skutki problemów z żołądkiem i jelitami.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam aby miód wrzosowy jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go chronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, by po otwarciu szczelnie go dokręcać, gdyż wrzosowy miód z łatwością chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, aby nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje parametry lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty albo kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego przez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach oraz z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Kaszuby

Kaszuby jest to rejon mocno zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w spektakularne krajobrazy i czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najbardziej różnych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie wyszukamy ciekawe zabytki przyrody i bogatą florę i faunę, z których produkowane są zdrowe i ekologiczne produkty.

Dane i specyfikacja:

Kategoria

Rodzaj

Wrzosowy

Wielkość opakowania

0.375 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje