Miód z jabłkiem i miętą 380g - 1
Miód z jabłkiem i miętą 380g - 2
Miód z jabłkiem i miętą 380g - Zdjęcia produktu

Miód z jabłkiem i miętą 380g

0.38 kg

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Jabłko jest owocem, który pomaga utrzymać dobre zdrowie. Jest bogate w fosfor, potas, wapń i witaminę C. Owoc ten często łączony jest z miętą, która ma orzeźwiający smak. Miód o specyficznym smaku, orzeźwiająca mięta wraz z łagodnym smakiem jabłek zadowolą kubki smakowe choćby najmocniej wymagających konsumentów.

użycie miodu z jabłkiem i miętą

Jabłko

- reguluje pracę jelit

- ułatwia pracę układu krążenia

- wzmaga oporność organizmu

- chroni przed zaćmą

Mięta

- pobudza wydzielanie soku żołądkowego

- działa żółciopędnie

- reguluje perystaltykę jelit

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam by miód z jabłkiem i miętą jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go chronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, aby po otwarciu szczelnie go przykręcać, gdyż miód z jabłkiem i miętą z łatwością chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, by nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje cechy lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty albo kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego poprzez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach, a także z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Lokalizacja rozmieszczenia pasiek

Kaszuby jest to rejon konkretnie zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w piękne krajobrazy, a także czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najbardziej różnych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie wyszukamy ciekawe zabytki przyrody oraz bogatą florę i faunę, z których wytwarzane są zdrowe i ekologiczne produkty.

Informacje podstawowe oraz specyfikacja:

Kategoria

Wielkość opakowania

0.38 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje