Miód akacjowy 375 g - 1
Miód akacjowy 375 g - 2
Miód akacjowy 375 g - 3
Miód akacjowy 375 g - Zdjęcia produktu

Miód akacjowy 375 g

0.375 kg / akacjowy

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Miód akacjowy jest jednym z najdelikatniejszych odmian miodu, dlatego idealnie spełni oczekiwania dla dzieci. Jego smak jest niezwykle słodki dzięki temu wspaniale spełni oczekiwania do słodzenia a jednocześnie nie zmieni posmaku potrawy czy napoju. Znamionuje się jasnożółtą barwą i delikatnym zapachem. Proces jego krystalizacji jest wyjątkowo powolny co pozwala cieszyć się jego płynną konsystencją poprzez długi czas.
Nasz miód akacjowy pozyskiwany z ekologicznych terenów dzięki swym leczniczym działaniom jest korzystnym wyborem przez cały rok. Jego aromat i smak pozwolą Ci odpocząć po ciężkim dniu pracy.

wykorzystanie miodu akacjowego:

- przydatny dla osób z lekką postacią cukrzycy, ponieważ mieści najmniej glukozy ze wszystkich miodów,

- regeneracyjnie wpływa na błonę śluzową, dlatego doskonale stanie na wysokości zadania w schorzeniach żołądka, dwunastnicy, w stanach zapalnych układu trawiennego a także przy skurczach - jelit czy chorobie wrzodowej,
- przy stanach wyczerpania fizycznego lub psychicznego ułatwi zasypianie i pomoże zregenerować organizm,
- zalecany przy problemach z nerkami i układem moczowym,
- pomoże w walce z przeziębieniem.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam by miód akacjowy jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go chronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, żeby po otwarciu szczelnie go przykręcać, gdyż akacjowy miód z łatwością chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, by nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje cechy lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty lub kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego poprzez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach i z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany poprzez pszczelarza.

Lokalizacja rozmieszczenia pasiek

Kaszuby jest to rejon potężnie zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w spektakularne krajobrazy i czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najistotniej rozmaitych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie wyszukamy atrakcyjne zabytki przyrody i bogatą florę i faunę, z których wykonane są zdrowe i naturalne produkty.

Informacje podstawowe i specyfikacja:

Kategoria

Rodzaj

Akacjowy

Wielkość opakowania

0.375 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje