Miód wiosenny 375g - 1
Miód wiosenny 375g - 2
Miód wiosenny 375g - 3
Miód wiosenny 375g - Zdjęcia produktu

Miód wiosenny 375g

0.375 kg

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Miód wiosenny jest miodem wielokwiatowym i powstaje w okresie kwietnia/maja, kiedy to pszczoły po zimowym spoczynku zaczynają intensywną pracę. Pierwsze rośliny, z których pszczoły zbierają nektar to podbiał pospolity, klon, sasanka zwyczajna, miodunka, wierzba, mniszek lekarski, drzewa owocowe, a także rzepak. Ma kremową barwę i delikatny kwiatowy zapach. Olśniewa swym delikatnym smakiem, dlatego poleca się go w szczególności najmłodszym miłośnikom miodu. Nasz miód wiosenny pozyskiwany z ekologicznych terenów dzięki swym leczniczym działaniom jest prawidłowym wyborem dla osób wyczerpanych fizycznie jak i psychicznie, doskonale stanie na wysokości zadania w formie dodatku do herbaty po ciężkim dniu pracy.

wykorzystanie miodu wiosennego:

- ma działanie łagodzące przy wyczerpaniu fizycznym i psychicznym,
- przydatny w leczeniu chorób serca i naczyń krwionośnych,
- pomaga w pracy wątrobie,
- pomocny przy przeziębieniu,
- nieodzowny na codzienną kurację.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam żeby miód wiosenny jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go bronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, aby po otwarciu szczelnie go przykręcać, gdyż wiosenny miód prosto chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, aby nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje parametry lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty albo kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego przez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach i z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany poprzez pszczelarza.

Kaszuby

Kaszuby jest to rejon potężnie zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w efektowne krajobrazy, a także czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najbardziej różnorodnych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie odszukamy ciekawe zabytki przyrody i bogatą florę i faunę, z których tworzone są zdrowe i organiczne produkty.

Informacje i specyfikacja:

Kategoria

Wielkość opakowania

0.375 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje