Miód gryczany 375 g - 1
Miód gryczany 375 g - 2
Miód gryczany 375 g - 3
Miód gryczany 375 g - Zdjęcia produktu

Miód gryczany 375 g

0.375 kg / gryczany

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu gryczanego

Miód gryczany jest pozyskiwany z gryki zwyczajnej. Roślina ta uważana jest za roślinę leczniczą, która kwitnie od lipca do sierpnia. W stanie płynnym cechuje się ciemną barwą przechodzącą w czerń. Po skrystalizowaniu miód jaśnieje i staje się brązowy. Krystalizuje wolniej niż inne miody, gdyż posiada więcej fruktozy niż glukozy, mogą w nim występować obszerniejsze kryształy niż w innych miodach. Miód gryczany charakteryzuje się ostrym smakiem i niepowtarzalnym zapachem.

Nasz miód gryczany pozyskiwany z naturalnych terenów dzięki swoim leczniczym działaniom jest dobrym wyborem nie tylko w okresie jesienno-zimowym, lecz także przez cały rok. Jego aromat i smak pozwolą Ci rozkoszować się nim w domowym zaciszu.

zastosowanie miodu gryczanego:

- wspaniale sprawdzi się dla osób, które posiadają niedokrwistość z powodu niedoboru żelaza,

- wspomaga oczyszczenie wątroby co doprowadza do usprawnienia jej pracy,

- rutyna, która jest zawarta w miodzie wzmacnia i oczyszcza naczynia krwionośne, dlatego zalecana jest dla osób chorujących na miażdżycę,

- żelazo i magnez znajdujące się w miodzie polepszają pracę serca i układu nerwowego oraz przeciwdziała anemii.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam by miód gryczany jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go bronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, aby po otwarciu szczelnie go dokręcać, gdyż gryczany miód z łatwością chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, żeby nie przegrzewać miodu powyżej 40 stopni celsjusza, gdyż traci wtedy swoje cechy lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty albo kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego przez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach i z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Lokalizacja rozmieszczenia pasiek

Kaszuby jest to rejon potężnie zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w ładne krajobrazy i czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najistotniej różnorodnych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie wynajdziemy atrakcyjne zabytki przyrody, a także bogatą florę i faunę, z których tworzone są zdrowe i naturalne produkty.

Dane i specyfikacja:

Kategoria

Rodzaj

Gryczany

Wielkość opakowania

0.375 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje