Miód z rokitnikiem 380g - 1
Miód z rokitnikiem 380g - 2
Miód z rokitnikiem 380g - Zdjęcia produktu

Miód z rokitnikiem 380g

0.38 kg

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Miód z rokitnikiem jest bogatym źródłem witaminy C, przeciwutleniaczy, a także mikro- i makroelementów. Rokitnik posiada wysoką solidność w trakcie obróbki termicznej, dlatego także nie traci swych cechy zdrowotnych poprzez co wyśmienicie sprawdzi się jako naturalna suplementacja.

Nasz miód z rokitnikiem dzięki nucie kwasowości w sobie dobrze stanie na wysokości zadania jako dodatek do ciast, herbaty a także jako naturalny słodzik do lemoniady w ciepłe lipcowe dni.

użycie miodu z rokitnikiem:

- Wysoka zawartość witaminy C i A,

- pomaga przy zwalczaniu infekcji i drobnoustrojów,

- zwalcza przeziębienie (ból gardła i kaszel),

- obniża ciśnienie krwi.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam aby miód z rokitnikiem jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go bronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, żeby po otwarciu szczelnie go dokręcać, gdyż miód z rokitnikiem łatwo chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, by nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje atrybuty lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty albo kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód z rokitnikiem powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego przez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach, a także z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Kaszuby

Kaszuby jest to rejon potężnie zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w ładne krajobrazy oraz czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najistotniej przeróżnych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie odnajdziemy atrakcyjne zabytki przyrody, a także bogatą florę i faunę, z których wykonane są zdrowe i organiczne produkty.

Dane i specyfikacja:

Kategoria

Wielkość opakowania

0.38 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje