Miód z kawą 375g - 1
Miód z kawą 375g - 2
Miód z kawą 375g - Zdjęcia produktu

Miód z kawą 375g

0.375 kg

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu


Kawa dodana do naszego miodu pochodzi z regionu Mogiana z Brazylii. Kraj ten kojarzony jest w głównej mierze z efektownymi, kolorowymi festiwalami i łagodną kawą o specjalnym smaku, która jest pozbawiona kwasowości. Połączenie miodu z kawą daje aromatyczną mieszankę smaków, która zadowoli niejednego kawosza.


Miód ten świetnie sprawdzi się jako zamiennik cukru do kawy, który powinniśmy ograniczać. Możemy dodawać go także do ciast, deserów, lodów czy gofrów.


Przechowywanie miodu


Jeśli zależy nam żeby miód z kawą jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go chronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, żeby po otwarciu szczelnie go dokręcać, gdyż miód kawą łatwo chłonie wilgoć i obce zapachy.


Uwaga!!!


Należy pamiętać, by nie przegrzewać miodu powyżej 40 poziomów Celsjusza, gdyż traci wtedy swoje właściwości lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty lub kawy należy chwilę odczekać.


Jak powstaje miód?


Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego poprzez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach i z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany poprzez pszczelarza.


Kaszuby


Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego. Region ten jest jednym z najmocniej różnorodnych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie.


To rejon mocno zalesiony, z dużą ilością jezior, zasobny w błyskotliwe krajobrazy i czyste powietrze. Jest to raj dla wędkarzy, grzybiarzy i fanów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Pasjonaci wypraw rowerowych jeszcze znajdą coś dla siebie, ponieważ na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, otaczającego Park Narodowy Bory Tucholskie, znajduje się sieć licznych ścieżek rowerowych, czyli Kaszubska Marszruta.


Znajdują się tu dodatkowo interesujące zabytki i bogata flora i fauna, z których wyprodukowane są zdrowe i organiczne produkty.

Informacje i specyfikacja:

Kategoria

Wielkość opakowania

0.375 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje