Miód lipowy 375 g - 1
Miód lipowy 375 g - 2
Miód lipowy 375 g - 3
Miód lipowy 375 g - Zdjęcia produktu

Miód lipowy 375 g

0.375 kg / lipowy

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Miód lipowy zbierany z kwitnących drzew lipowych na przełomie czerwca i lipca. Jest jednym z najpopularniejszych gatunków miodu, posiada słodki smak z lekko gorzkawą nutą, nieznacznie piekący. Jego zapach jest intensywny i podobny do zapachu kwiatów lipy. W stanie płynnym barwą i konsystencją przypomina olejek rycynowy. Bogata roślinność kwitnąca w tym samym okresie co lipy jest dodatkowo z ochotą oblatywana przez pszczoły, których nektar powoduje, że po skrystalizowaniu miód lipowy przyjmuje barwę od jasnokremowej po bursztynową. Nasz miód lipowy pozyskiwany z organicznych terenów dzięki swoim leczniczym działaniom jest prawidłowym wyborem dla osób, które mają intensywny tryb życia, ponieważ pomoże złagodzić negatywne skutki stresu.

użycie miodu lipowego:

- zalecany dla osób mających problemy z górnymi i dolnymi drogami oddechowymi,
- użytkowany przy problemach z sercem i układem krążenia,
- łagodzi stres i działa uspokajająco na układ nerwowy.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam aby miód lipowy jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go chronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, by po otwarciu szczelnie go przykręcać, gdyż lipowy miód łatwo chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, aby nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje parametry lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty albo kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego poprzez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach oraz z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Kaszuby

Kaszuby jest to rejon mocno zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w atrakcyjne krajobrazy, a także czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najszczególniej różnych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku poprzez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie odszukamy interesujące zabytki przyrody, a także bogatą florę i faunę, z których wytwarzane są zdrowe i organiczne produkty.

Dane i specyfikacja:

Kategoria

Rodzaj

Lipowy

Wielkość opakowania

0.375 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje