Miód faceliowy 375 g - 1
Miód faceliowy 375 g - 2
Miód faceliowy 375 g - 3
Miód faceliowy 375 g - Zdjęcia produktu

Miód faceliowy 375 g

0.375 kg

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Miód faceliowy zasmakuje osobom, które lubią łagodne smaki, czasem jednak można w nim wyczuć lekką nutę kwasowości. Ma on delikatny, miły kwiatowy zapach. Miód faceliowy to jeden z najjaśniejszych miodów, w stanie ciekłym ma żółtawą barwę jednak wraz z krystalizacją jeszcze bardziej jaśnieje.
Nasz miód faceliowy pozyskiwany z ekologicznych terenów idealnie sprawdzi się jako środek ochronny przed infekcjami a także pomoże nam od nowa uzupełnić energię po ciężkim wysiłku fizycznym lub intelektualnym.

wykorzystanie miodu faceliowego:
- posiada silne właściwości bakteriobójcze,
- nadzwyczajnie wzmacnia niepodatność,
- zapobiega zapaleniom górnych dróg oddechowych,
- obniża nadciśnienie tętnicze,
- wspomaga leczenie chorób układu pokarmowego takich jak: wrzodów żołądka i dwunastnicy, nieżytu żołądka, problemów z woreczkiem żółciowym, a także trzustką.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam żeby miód faceliowy jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go bronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, by po otwarciu szczelnie go przykręcać, gdyż faceliowy miód z łatwością chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, by nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje cechy lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty albo kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego przez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach, a także z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Lokalizacja rozmieszczenia pasiek

Kaszuby jest to rejon konkretnie zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w efektowne krajobrazy, a także czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najmocniej przeróżnych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie wyszukamy ciekawe zabytki przyrody, a także bogatą florę i faunę, z których stworzone są zdrowe i naturalne produkty.

Dane podstawowe oraz specyfikacja:

Kategoria

Wielkość opakowania

0.375 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje