Miód nawłociowy 375 g - 1
Miód nawłociowy 375 g - 2
Miód nawłociowy 375 g - Zdjęcia produktu

Miód nawłociowy 375 g

0.375 kg

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Miód nawłociowy jest zbierany z nawłoci pospolitej, kwitnącej na przełomie sierpnia i września. Rośliny te intensywnie rozrastają się na nieużytkach i skrajach lasów. Sadzone na dodatek w ogródkach dla ozdoby są świetnym pożytkiem dla pszczół. Miód ten jest jasnożółty, lekko wpadający w oliwkę. W smaku można wyczuć delikatną nutę cytrynową. Miód nawłociowy, chociaż niezbyt modny, jest wart uwagi. Jego cechy lecznicze są unikatowe, porównywalne do nowozelandzkiego miodu manuka.

zastosowanie miodu nawłociowego:

- zalecany przy problemach z nerkami i układem moczowym,
- delikatnie obniża nadciśnienie tętnicze,
- zalecany jako środek oczyszczający organizm,
- prawidłowo spełni oczekiwania jako element ujędrniającej i wygładzającej maseczki na twarz.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam żeby miód nawłociowy jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go chronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, by po otwarciu szczelnie go dokręcać, gdyż nawłociowy miód łatwo chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, żeby nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje atrybuty lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty lub kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego przez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach i z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Kaszuby

Kaszuby jest to rejon mocno zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w piękne krajobrazy oraz czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najszczególniej różnych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku przez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie odnajdziemy atrakcyjne zabytki przyrody, a także bogatą florę i faunę, z których wytworzone są zdrowe i organiczne produkty.

Informacje podstawowe oraz specyfikacja:

Kategoria

Wielkość opakowania

0.375 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje