Miód spadziowy 375 g - 1
Miód spadziowy 375 g - 2
Miód spadziowy 375 g - 3
Miód spadziowy 375 g - Zdjęcia produktu

Miód spadziowy 375 g

0.375 kg / spadziowy

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu

Miody kwiatowe powstają z ich nektarów, natomiast miód spadziowy z soku drzew przerobionego poprzez inne owady. Głównymi jego producentami są czerwce i mszyce stołujące się na igłach i liściach drzew. Wydalają one słodką ciecz, która przykleja się do liści lub igliwia. W związku z tym, iż wydzielina ta jest wyjątkowo słodka, pszczoły zlizują ją i przynoszą do ula. Drzewa iglaste, na których występuje spadź to: jodła, świerk, sosna i modrzew - spadź iglasta, natomiast drzewa liściaste to: lipy, klony, wierzby, brzozy i dęby – spadź liściasta.

Miód ze spadzi iglastej w płynnej postaci ma ciemnobrązową barwę z zielonkawym odcieniem. Wydziela lekko korzenny lub żywiczny zapach. W smaku jest łagodny, korzenny, a także niewiele słodki. Po skrystalizowaniu miody spadziowe przybierają na ogół barwę brązową z odcieniem zielonkawym albo szarym. W miodzie spadziowym jest do 9 razy więcej biopierwiastków niżeli w miodach nektarowych.

zastosowanie miodu spadziowego:

- działanie przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe i łagodzące kaszel
- fantastyczny przy leczeniu schorzeń dolnych dróg oddechowych,
- reguluje przemianę materii, zaparcia i biegunki,
- niezwykle przydatny w chorobach serca i naczyń krwionośnych,
- łagodzi schorzenia układu nerwowego.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam by miód spadziowy jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go bronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, żeby po otwarciu szczelnie go dokręcać, gdyż spadziowy miód prosto chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, żeby nie przegrzewać miodu powyżej 40 °C, gdyż traci wtedy swoje właściwości lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty lub kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego poprzez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach i z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Kaszuby

Kaszuby jest to rejon solidnie zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w przepiękne krajobrazy oraz czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najmocniej najróżniejszych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku poprzez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie odszukamy interesujące zabytki przyrody, a także bogatą florę i faunę, z których wyprodukowane są zdrowe i organiczne produkty.

Piśmiennictwo


MIODY ODMIANOWE I ICH ZNACZENIE LECZNICZE Bogdan Kędzia, Elżbieta Hołderna Kędzia
LEKI Z PSZCZELEJ APTEKI Stefan Stangaciu, Elfi Hartenstein
PSZCZELE CUDA Henryka Makowiczowa
PSZCZOŁY I ICH LECZNICZE PRODUKTY Ferdynand Jośko, Jerzy Gala
MIÓD ODŻYWIA LECZY PIELĘGNUJE Renate Frank

Informacje i specyfikacja:

Kategoria

Rodzaj

Spadziowy

Wielkość opakowania

0.375 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje