Miód kaszubski 375 g - 1
Miód kaszubski 375 g - 2
Miód kaszubski 375 g - Zdjęcia produktu

Miód kaszubski 375 g

0.375 kg

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

Charakterystyka miodu kaszubskiego

To kaszubski towar regionalny, w 2007 r. Został wpisany na listę produktów konwencjonalnych województwa pomorskiego. Zbierany poprzez pszczoły z pasiek stacjonarnych od wiosny do późnego lata. Jest wybierany z ula tylko raz w roku, dlatego można znaleźć w nim nektary wszystkich kwiatów, które kwitły poprzez cały sezon pszczelarski. Miód Kaszubski cechuje się specyficznym smakiem, który może różnić się w poszczególnych latach z uwagi na unikalność nektarów wchodzących w jego skład. Jest słodki,jednocześnie wyczuwa się w nim nutę ostrości. szczególnie aromatyczny, przypadnie do gustu miłośnikom bardziej wyrazistych miodów.

Uwaga:

Miód ten niejako łączy w sobie parametry wszelkich miodów razem, a niezwykle:

- lipowego
- ziołowego
- spadziowego

dzięki czemu oprócz wspaniałego smaku oferuje dużo właściwości biologicznych.

Przechowywanie miodu

Jeśli zależy nam by miód kaszubski jak najdłużej utrzymywał swoje wartości powinien być przechowywany w miejscu suchym i chłodnym (0 - 18°C). Należy go chronić przed działaniem promieni słonecznych i dbać o to, aby po otwarciu szczelnie go przykręcać, gdyż kaszubski miód z łatwością chłonie wilgoć i obce zapachy.

Uwaga!!!

Należy pamiętać, by nie przegrzewać miodu powyżej 40 stopni celsjusza, gdyż traci wtedy swoje cechy lecznicze. Dlatego przed dodaniem go do herbaty lub kawy należy chwile odczekać.

Jak powstaje miód?

Miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatowego, zbieranego poprzez pszczoły miodne. Nektar pochodzi z nektarników kwiatów, czyli specjalnych gruczołów, które są zlokalizowane w kwiatach, a także z nektarników pozakwiatowych. Następnie pszczoły zbierają i transportują go do ula, a gdy dojrzeje jest zabierany przez pszczelarza.

Lokalizacja rozmieszczenia pasiek

Kaszuby jest to rejon konkretnie zalesiony i obdarowany dużą ilością jezior, zasobny w przepiękne krajobrazy, a także czyste powietrze. Jest to raj dla pasjonatów dzikiej przyrody, którzy poszukują ciszy i spokoju. Kaszuby znajdują się w zachodniej części województwa pomorskiego.

Region ten jest jednym z najszczególniej zróżnicowanych obszarów w Polsce, rozciąga się od wybrzeża Bałtyku poprzez Wzgórza Szymbarskie po Bory Tucholskie. Na jego terenie odnajdziemy atrakcyjne zabytki przyrody oraz bogatą florę i faunę, z których tworzone są zdrowe i naturalne produkty.

Dane podstawowe oraz specyfikacja:

Kategoria

Wielkość opakowania

0.375 kg

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje