Substral Trawa samo zagęszczająca – renowacyjna – 250 g (5907487102874) - 1
SUBSTRAL Trawa samo zagęszczająca – renowacyjna – 250 g - Zdjęcia produktu

Trawa samo zagęszczająca – renowacyjna – 250 g (SUBSTRAL)

Nasiona SUBSTRAL trawa

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu SUBSTRAL

Trawy SAMO zagęszczające to nowość na polskim rynku ogrodniczym, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Wielu zawiedzionych swoimi trawnikami na nowo mogą cieszyć się pięknym, soczyście zielonym i gęstym trawnikiem, którego pozazdrości niejeden sąsiad.

Jak działają trawy SAMO zagęszczające? Nasiona traw tradycyjnych kiełkują jak pojedyncza roślina - z jednego nasiona kiełkuje jedna roślina, potem rośnie i tworzy kępkę. To tyle. Natomiast z jednego nasiona trawy SAMO zagęszczającej kiełkuje jedna roślina, potem rośnie, generuje kępkę, a korzenie tej kępki pod powierzchnią zaczynają tworzyć sieć rozłogów, z których wyrastają kolejne rośliny tworzące kępki.

Ten proces trwa do momentu aż zabraknie miejsca na świeże kępki. Tak działo SAMO zagęszczanie trawy. Jak to realne? To nie jest magia, to nauka! Dzięki kilkunastoletnim pracom hodowcom udało się stworzyć nową odmianę trawy - ŻYCICĘ ROZŁOGOWĄ.

To właśnie ta roślina, jak na razie jako jedyna na świecie, potrafi niczym chwast stworzyć sieć podziemnych rozłogów i klonować się w zaskakująco szybkim tempie. Dzięki trawom SAMO zagęszczającym możesz nie tylko w łatwy i szybki sposób założyć nowy trawnik, lecz także zregenerować zniszczony stary trawnik albo zapełnić puste miejsca.

Skład mieszanki Trawy Samozagęszczającej 20% Kostrzewa czerwona (Festuca rubra rubra) 50% Życica trwała (Lolium perenne) 10% Kostrzewa czerwona kępkowata (Festuca rubra commutata) 15% Wiechlina łąkowa (Poa pratensis) niepodatność i SAMO regeneracja Dzięki takiemu wzrostowi i rozrostowi trawa SAMO zagęszczająca jest wysoce oporna na uszkodzenia, deptanie i intensywne używanie.

Nie straszne jej także puste placki po kretowiskach. Podziemne rozłogi Życicy Rozłogowej mają zdolność do szybkiej regeneracji i zagęszczania nowymi kępkami trawy. Dzięki szybkiej regeneracji trawnik przez sporo lat będzie wyglądał jak nowy.

ponadto nowa odmiana Życicy jest dużo bardziej niepodatna na suszę i przemarzanie niżeli mieszanki dotychczas dostępne na rynku. Trawnik wolny od chwastów wykorzystanie prędko rozrastającej się trawy SAMO zagęszczającej to także mniejsze ryzyko zachwaszczenia trawnika.

Gęsty trawnik to bariera dla kiełkujących chwastów, po prostu nie mają one już miejsca na wzrost i rozwój, bo całą przystępną powierzchnię zajmuje gęsty trawnik. Dzięki temu nie będzie konieczności używania niechcianych chemicznych środków ochrony roślin, mechanicznych odchwaszczaczy czy innych niepotrzebnych zabiegów.

Lepsza zdolność kiełkowania Nasiona trawy SAMO zagęszczającej mają zdolność kiełkowania w temperaturach o 2-4 poziomów niższych niż mieszanki aktualnie przystępne. W dodatku wschodzą nie po 14 a już po 7 dniach od siewu.

Te cechy można wykorzystać do wcześniejszego wysiewu i w mniej sprzyjających warunkach. Jedyne o czym musisz pamiętać to stosowne nawożenie i podlewania w krytycznych momentach - czyli to co robiłeś dotychczas.

zobacz wszystkie przystępne trawy SAMO zagęszczające [product id="23062828,23062830,23062826,23062825,23062829,23062831,23062827"]

Informacje podstawowe i specyfikacja:

Kategoria

Producent

Rodzaj

Trawa

Kod EAN

5907487102874

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje