SUBSTRAL Trawa samo zagęszczająca renowacyjna 3kg - 1
Substral Trawa samo zagęszczająca renowacyjna 3kg - Zdjęcia produktu

Trawa samo zagęszczająca renowacyjna 3kg (Substral)

Nasiona Substral trawa

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu Substral

Trawa SAMO zagęszczająca Renowacyjna jest wyselekcjonowaną mieszanką dedykowaną przeważnie do renowacji i regeneracji istniejącego już trawnika. Sprawdzi się wyjątkowo korzystnie na nad wyraz rzadkich i zniszczonych powierzchniach, gdzie trawa ma złą kondycję, rośnie rzadko i słabo.

Trawa samo zagęszczająca renowacyjna idealnie odbudowuje darń, solidnie zagęszcza i wytwarza zwartą murawę. Nadaje się jeszcze do dosiewki na słabo zagęszczonych powierzchniach trawnika oraz w puste przestrzenie, np.

po kretowiskach albo uszkodzeniach mrozowych. Trawy SAMO zagęszczające to nowość na polskim rynku. Wprowadzone zostały w 2019 roku i natychmiast stały się hitem sprzedażowym. Wielu zawiedzionych swoimi trawnikami na nowo mogą radować się ładnym, soczyście zielonym i gęstym trawnikiem, którego pozazdrości niejeden sąsiad.

Przed sprzedażą zostały należycie sprawdzone w polskich warunkach klimatycznych. Sekretem traw SAMO zagęszczających jest nowa odmiana życicy rozłogowej. Trawa ta powstawała przez mnóstwo długich lat, aż w końcu trafiła do powszechnej sprzedaży.

Dotychczas mieszanki z tą odmianą życicy były bardzo drogie i używane na polach golfowych lub boiskach piłkarskich. Aktualnie są przystępne w niezwykle dobrych cenach, dla każdego! Jak działają trawy SAMO zagęszczające? Nasiona traw klasycznych kiełkują jak pojedyncza roślina - z jednego nasiona kiełkuje jedna roślina, potem rośnie i formuje kępkę.

Z czasem obumiera i pozostawia puste przestrzenie. Natomiast z jednego nasiona trawy SAMO zagęszczającej kiełkuje jedna roślina, potem rośnie, buduje kępkę, a korzenie tej kępki pod powierzchnią zaczynają wytwarzać sieć rozłogów, z których wyrastają kolejne rośliny stwarzające kępki.

Ten cykl trwa do momentu aż zabraknie miejsca na świeże kępki. Tak działo SAMO zagęszczanie trawy. Jak to realne? To nie jest magia, to nauka! Dzięki kilkunastoletnim pracom hodowcom udało się stworzyć nową odmianę trawy - ŻYCICĘ ROZŁOGOWĄ.

To właśnie ta roślina, jak na razie jako jedyna na świecie, potrafi niczym chwast stworzyć sieć podziemnych rozłogów i klonować się w zaskakująco prędkim tempie. Dzięki trawom SAMO zagęszczającym możesz nie tylko w nieskomplikowany i szybki sposób założyć nowy trawnik, lecz także zregenerować zniszczony stary trawnik lub zapełnić puste miejsca.

Skład mieszanki Trawy Samozagęszczającej 20% Kostrzewa czerwona (Festuca rubra rubra) 50% Życica trwała (Lolium perenne) 10% Kostrzewa czerwona kępkowata (Festuca rubra commutata) 15% Wiechlina łąkowa (Poa pratensis) oporność i SAMO regeneracja Dzięki takiemu wzrostowi i rozrostowi trawa SAMO zagęszczająca jest wysoce niepodatna na uszkodzenia, deptanie i intensywne wykorzystywanie.

Nie straszne jej także puste placki po kretowiskach. Podziemne rozłogi Życicy Rozłogowej posiadają zdolność do prędkiej regeneracji i zagęszczania nowymi kępkami trawy. Dzięki szybkiej regeneracji trawnik przez mnóstwo lat będzie wyglądał jak nowy.

dodatkowo nowa odmiana Życicy jest dużo bardziej oporna na suszę i przemarzanie niż mieszanki dotychczas dostępne na rynku. Trawnik wolny od chwastów zastosowanie prędko rozrastającej się trawy SAMO zagęszczającej to także mniejsze ryzyko zachwaszczenia trawnika.

Gęsty trawnik to bariera dla kiełkujących chwastów, po prostu nie mają one już miejsca na wzrost i rozwój, bo całą dostępną powierzchnię zajmuje gęsty trawnik. Dzięki temu nie będzie konieczności stosowania niechcianych chemicznych środków ochrony roślin, mechanicznych odchwaszczaczy czy innych niepotrzebnych zabiegów.

Lepsza zdolność kiełkowania Nasiona trawy SAMO zagęszczającej posiadają zdolność kiełkowania w temperaturach o 2-4 poziomów niższych niż mieszanki aktualnie dostępne. Ponadto wschodzą nie po 14 a już po 7 dniach od siewu.

Te atrybuty można wykorzystać do wcześniejszego wysiewu i w mniej sprzyjających warunkach. Jedyne o czym musisz pamiętać to adekwatne nawożenie i podlewania w krytycznych momentach - czyli to co robiłeś dotychczas.

Norma wysiewu Zakładanie trawnika1 kg nasion trawy SAMO zagęszczającej starczy na około 50 m2 powierzchni Regeneracja, dosiewka1 kg nasion trawy SAMO zagęszczającej wystarczy na około 100 m2 powierzchni trawnika przejrzyj także inne trawy SAMO zagęszczające firmy Substral [product id="23062828,23062829,23063059,23062826,23063058,23062830,23062831,23063060"]

Informacje oraz specyfikacja:

Kategoria

Producent

Rodzaj

Trawa

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje