Quinoa biała - komosa ryżowa biała (ameryka płd) 0.5 kg marki Boliwia - 1
Boliwia Quinoa biała - komosa ryżowa biała (ameryka płd) 0.5 kg - Zdjęcia produktu

Quinoa biała - komosa ryżowa biała (ameryka płd) 0.5 kg (Boliwia)

Ziarna i strączkowe Boliwia 500 g / quinoa
Ocena: suma recenzji i opinii:

Dostepność na dzień 14.04.2024: w magazynie

Opis produktu Boliwia

Quinoa biała BadaPak ze względu na ogrom zawartych minerałów, witamin i antyoksydantów zaliczana jest do tzw. Światowych super foods – czyli super żywności. Prawie połowa jej składu to skrobia, w związku z czym jest genialnym źródłem energii. Komosa ryżowa posiada zdrowe kwasy tłuszczowe. Dostarcza pełnowartościowe białko, czyli takie, które posiada wszystkie aminokwasy egzogenne. Mieści pokaźne ilości przeciwutleniaczy zwalczających destrukcyjne działanie wolnych rodników: kwercytynę, kempferol, kwas kumarowy i wanilinowy. Quinoa biała BadaPak dostarcza znaczne ilości błonnika. W dodatku dostarcza niemalże wszystkie potrzebne minerały: mangan, magnez, fosfor, miedź, żelazo, cynk, potas, selen i wapń. Jak ponadto całkiem istotną ilość witamin: E, B6, tiaminę, ryboflawinę, niacynę, kwasu foliowy.

Quinoa biała BadaPak ma typowy orzechy aromat. W strukturze zbliżona jest do kaszy czy ryżu więc może być użytkowana jako ich zamiennik. W kuchni może być używana także jako składnik zup, gulaszy i dań warzywnych. Przed ugotowaniem należy należycie przepłukać ziarna.

Quinoa inaczej zwana ryżem peruwiańskim lub komosą ryżową jest jednoroczną rośliną pochodzącą z Ameryki Południowej. Uprawiana jest tam już od około 4 tysięcy lat. Przyjmuje się, że była podstawą diety Inków, dlategonieraz nazywana jest również „złotem Inków".

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane też sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten, a także produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

zdjęcia artykułu są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

firma stara się aktualizować na bieżąco wszystkie informacje zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak informacje zawarte w opisie produktu mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii produktu.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak ponadto mogą być danymi literaturowymi.

Informacje i specyfikacja:

Producent

Rodzaj

Quinoa

Wielkość opakowania

500 g

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje