Quinoa biała - Komosa Ryżowa biała (Ameryka Płd) 1 kg, KO - 1
Boliwia Quinoa biała - Komosa Ryżowa biała (Ameryka Płd) 1 kg, KO - Zdjęcia produktu

Quinoa biała - Komosa Ryżowa biała (Ameryka Płd) 1 kg, KO (Boliwia)

Ziarna i strączkowe Boliwia 1000 g / quinoa
Ocena: suma recenzji i opinii:

Dostepność na dzień 14.04.2024: w magazynie

Opis produktu Boliwia

Quinoa biała BadaPak ze względu na ogrom zawartych minerałów, witamin i antyoksydantów zaliczana jest do tzw. Światowych super foods – czyli super żywności. Prawie połowa jej składu to skrobia, w związku z czym jest genialnym źródłem energii. Komosa ryżowa mieści zdrowe kwasy tłuszczowe. Dostarcza pełnowartościowe białko, czyli takie, które mieści wszystkie aminokwasy egzogenne. Posiada szerokie ilości przeciwutleniaczy zwalczających krzywdzące działanie wolnych rodników: kwercytynę, kempferol, kwas kumarowy i wanilinowy. Quinoa biała BadaPak dostarcza obszerne ilości błonnika. Ponadto dostarcza niemalże wszystkie niezbędne minerały: mangan, magnez, fosfor, miedź, żelazo, cynk, potas, selen i wapń. Jak ponadto całkiem istotną liczba witamin: E, B6, tiaminę, ryboflawinę, niacynę, kwasu foliowy.

Quinoa biała BadaPak ma standardowy orzechy aromat. W strukturze zbliżona jest do kaszy czy ryżu więc może być używana jako ich zamiennik. W kuchni może być stosowana także jako element zup, gulaszy i dań warzywnych. Przed ugotowaniem należy dobrze przepłukać ziarna.

Quinoa inaczej zwana ryżem peruwiańskim lub komosą ryżową jest jednoroczną rośliną pochodzącą z Ameryki Południowej. Uprawiana jest tam już od około 4 tysięcy lat. Przyjmuje się, że była podstawą diety Inków, dlategoczęsto nazywana jest ponadto „złotem Inków".

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane też sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten, a także produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

zdjęcia artykułu są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

producent stara się aktualizować na bieżąco wszystkie informacje zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak informacje zawarte w opisie towaru mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii towaru.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak ponadto mogą być danymi literaturowymi.

Informacje i specyfikacja:

Producent

Rodzaj

Quinoa

Wielkość opakowania

1000 g

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje