Groch ziarno 1 kg - 1
Groch ziarno 1 kg - Zdjęcia produktu

Groch ziarno 1 kg

Ocena: suma recenzji i opinii:

Dostepność na dzień 14.04.2024: w magazynie

Opis produktu

Groch ziarno BadaPak jest jednym z popularniejszych warzyw strączkowych. Mieści łuskę, dzięki temu skrywa w swym wnętrzu istotnie więcej wartości odżywczych. Z zasady jest zasobny w wartościowe białko zawierające liczne aminokwasy. Zawiera bardzo dużo błonnika pokarmowego. Ma niski indeks glikemiczny. Groch ziarno BadaPak zawiera liczne witaminy, a także minerały. Należą do nich witamina A, E, C, K, B6, kwas foliowy, tiamina, ryboflawina oraz niacyna. Wśród minerałów prym wiedzie potas. Dodatkowo jest źródłem fosfor, magnez, żelazo, wapń, sód i cynk.

Groch ziarno BadaPak użytkowany jest do przygotowania hummusu oraz innych past kanapkowych. Może być elementyem zup jak również sałatek. Ze zmielonego grochu można przygotować kotlety. Coraz bardziej na popularności zyskują także desery z jego udziałem.

Przed ugotowaniem należy moczyć groch około 12 godzin. Następnie gotować poprzez około 1- 1,5 godziny.

Groch należy do grupy roślin strączkowych z rodziny bobowatych. Uprawiany był już nawet 7tyś. Lat p.n.e. Liczy kilkanaście odmian, które dzielone są na dwie grupy: groch siewny cukrowy i groch siewny łuskowy. Do Europy trafił z terenów Bliskiego Wschodu. Jest przystępny w uprawie a ze względu na swoje walory smakowe i zdrowotne powinien często gościć na naszych stołach.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane jeszcze sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten, a także produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

zdjęcia artykułu są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

firma stara się aktualizować na bieżąco wszystkie dane zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak dane zawarte w opisie towaru mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii artykułu.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak też mogą być danymi literaturowymi.

Informacje oraz specyfikacja:

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje