Groch ziarno 5 kg, GZ - 1
Groch ziarno 5 kg, GZ - Zdjęcia produktu

Groch ziarno 5 kg, GZ

5000 g / groch
Ocena: suma recenzji i opinii:

Dostepność na dzień 14.04.2024: w magazynie

Opis produktu

Groch ziarno BadaPak jest jednym z popularniejszych warzyw strączkowych. Gromadzi łuskę, dzięki temu skrywa w swoim wnętrzu widocznie więcej wartości odżywczych. Głównie jest zasobny w wartościowe białko zawierające liczne aminokwasy. Mieści wyjątkowo dużo błonnika pokarmowego. Ma niski indeks glikemiczny. Groch ziarno BadaPak zawiera liczne witaminy, a także minerały. Należą do nich witamina A, E, C, K, B6, kwas foliowy, tiamina, ryboflawina i niacyna. Wśród minerałów prym wiedzie potas. Dodatkowo jest źródłem fosfor, magnez, żelazo, wapń, sód i cynk.

Groch ziarno BadaPak użytkowany jest do przygotowania hummusu i innych past kanapkowych. Może być komponentyem zup jak dodatkowo sałatek. Ze zmielonego grochu można przygotować kotlety. Coraz bardziej na popularności zyskują także desery z jego udziałem.

Przed ugotowaniem należy moczyć groch około 12 godzin. Następnie gotować przez około 1- 1,5 godziny.

Groch należy do grupy roślin strączkowych z rodziny bobowatych. Uprawiany był już choćby 7tyś. Lat p.n.e. Liczy kilkanaście odmian, które dzielone są na dwie grupy: groch siewny cukrowy, a także groch siewny łuskowy. Do Europy trafił z terenów Bliskiego Wschodu. Jest łatwy w uprawie a ze względu na swoje walory smakowe i zdrowotne powinien nieraz gościć na naszych stołach.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane ponadto sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten, a także produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

fotografie produktu są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

producent stara się aktualizować na bieżąco wszystkie informacje zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak dane zawarte w opisie produktu mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii produktu.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak jeszcze mogą być danymi literaturowymi.

Informacje podstawowe oraz specyfikacja:

Rodzaj

Groch

Wielkość opakowania

5000 g

Cena

-

Opinia użytkowników

-

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2024:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje